2006 Fall Playoffs schedules

Schedules have be updated for Saturday Game Location and Sunday

 

Attached is the playoff schedule for Saturday and Sunday.  
       1)  Matt @ Twp will host U-16 girls on Saturday(Steve Bixler will touch base with him)
       2)  The U15 girls, U13 and U14 Boys will play semi-finals on
             Saturday at the higher seeded teams home field, finals Sunday at Octorara
       3)  All Sunday games at Octorara.
       4)  U10 games will be 25 minute halves.
       5)  All other ages will be 30 minute halves.
       6)  Referee Fees are paid by the league.
       7)  All playoff games go directly to penalty kicks when tied after regulation.

 

 SATURDAY Game at Higher Seed’s Field Game at Higher Seed’s Field Game at Higher Seed’s Field Game at Higher Seed’s Field Game at Higher Seed’s Field Game at Higher Seed’s Field Game at Higher Seed’s Field Game at Higher Seed’s Field
8:00am U-11 Boys        (B)                             #6 vs     #3              Linear Park #1 U-11 Boys Div I (A)                            #6 vs. #3               Foundation Park #1                               No Game U-10 Boys                                     #10 vs. #7                Letort ES Field    U-10 Boys                                     #9 vs. #8              Stoner Lower Field U-12 Girls        (B)                            #9 vs. #8                Janus School Field                               U-11 Girls                                     #8 vs. #1              Cocalico Field #3                               U-11 Girls                                     #5 vs. #4                 Foundation Park #3
9:00am U-11 Boys        (B)                             #5 vs. #4              Foundation Park #1 U-11 Boys        (A)                            #5 vs. #4                   CVHS #1      U-12 Boys                                   #6 vs. #3              Lancaster Bible Church #1 U-10 Girls        (B)                            #6 vs. #3                Stoner Lower Field U-10 Girls        (B)                            #5 vs. #4               Fuhrman Park U-12 Girls        (A)                            #5 vs. #4                New Danville Field                               U-11 Girls                                     #6 vs. #3                Rheems ES Field B                               U-11 Girls                                     #7 vs. #2                York Penn State Campus #2
10:00am U-15 Girls        Semi-Final        #4 vs. #1                Linear Field                                                       No Game                               U-12 Boys                                   #5 vs. #4                New Danville Field U-10 Girls        (B)                            #8 vs. #1                Octorara SS Field U-10 Girls        (B)                            #7 vs. #2              Green Tree Park U-12 Girls        (B)                            #7 vs. #2                    Rheems Field B U-12 Girls        (B)                            #6 vs. #3              Lancaster Bible Church #1 U-12 Girls        (B)                            #5 vs. #4                  East Pete #3
11:00am U-15 Girls        Semi-Final        #3 vs. #2              Solanco Swift MS         U-13 Boys        SemiFinal            #4 vs. #1        Cacoosing Meadows #3     U-13 Boys        SemiFinal            #3 vs. #2              Octorara Field #1                         U-10 Boys                                     #6 vs. #3                Cocalico Field #5                        U-10 Boys                                     #5 vs. #4               East Pete 10 U-14 Boys        Semi-Final           #4 vs. #1               Linear Field      U-14 Boys        Semi-Final           #3 vs. #2                 at LS Field 5        
12:00pm                                     U-10 Boys                                     #10/7 vs. #2              Logan Park #2                               U-10 Boys                                     #9/8 vs. #1              Octorara SS Field   U-12 Girls        (B)                            #9/8 vs. #1               Octorara Field 2

All the below games on Sunday will be played at Octorara School complex.

SUNDAY Octorara Field #1 Octorara Field #2 Octorara Field #3 Octorara Field #4               Octorara Field #5   Octorara Field #6 Octorara Field #7 Octorara Field #8
9:00am

                              U-15 Girls        Final                 

                              U-12               Girls (A)            

Semi-Final                           

                              U-12 Girls              (A)                   Semi-Final                                U-10 Girls        (A)              Semi-Final     #4 vs. #1     U-10 Girls        (A)              Semi-Final     #3 vs. #2                               U-13 Boys         Final                                                U-14 Girls         Semi-Final   #4 vs. #1                                           U-14 Girls         Semi-Final   #3 vs. #2           
10:10am U-13 Girls                           (A)                  Semi-Final                 #4 vs. #1     U-11 Boys        (A)               Semi-Final            #6/3 vs. #2                   U-11 Boys        (A)               Semi-Final            #5/4 vs. #1                                           U-10 Girls        (B)                            Semi-Final                               U-10 Girls        (B)                            Semi-Final U-13 Girls                                  (A)                  Semi-Final                 #3 vs. #2      U-13 Girls        (B)               Semi-Final                 #4vs. #1        U-13 Girls        (B)               Semi-Final                 #3vs. #2  
11:20am                               U-14 Girls         Final                       U-11 Boys        (B)                          Semi-Final        #6/3 vs. #2           U-11 Boys        (B)                          Semi-Final        #5/4 vs. #1                                    U-10 Boys                                       Semi-Final                               U-10 Boys                                       Semi-Final                               U-12 Girls              (A)                   Final                                                          U-11 Girls  Semi-Final                                                              U-11 Girls  Semi-Final                               
12:30pm                               U-14 Boys        Final                                                U-12 Girls        (B)                            Semi-Final                               U-12 Girls        (B)                            Semi-Final                               U-10 Girls        (A)              Final                                      U-12 Boys        Semi-Final           #4/5 vs. #1                                               U-12 Boys        Semi-Final           #6/3 vs. #2                  
1:40pm                               U-13 Girls                     (A)                 Final                                                 U-11 Boys        (A)                Final                                                       U-10 Girls        (B)                            Final                                 U-11 Boys        (B)                          Final                                          U-13 Girls        (B)               Final                     
2:50pm                                 U-11 Girls  Final                                                                U-10 Boys                                       Final                                 U-12 Boys        Final                                                          U-12 Girls        (B)                            Final